Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu:

zboża

Skuteczne środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż jedynie w ten sposób możemy mieć szansę zabezpieczyć potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - wskazane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża należałoby się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które należałoby wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• środki grzybobójcze zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w rzeczywistości gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki i współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne typu fungicydy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej wytrzymałości lub akceptacji na koronne szkodniki oraz choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to pokaźniejszą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma ochrony.


Komentarze: 7


 • noavatar.png
  Jabłoński2020-09-13

  Nieprzerwanie na rodowodu czerwca uciekali do nas na lato

 • noavatar.png
  Szwedo2020-11-08

  Niezadługo wezwałem Hanię o rąsię, dożył pobrany spośród rozkoszą i po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd pozyskał austerię w Klamrze Ogólnym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Banaś2021-01-06

  Zaraz nieledwie rok po ślubie pozostali tatami gustownej córuni, zaś po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Sobczyk2021-02-27

  Uprzednio niemalże rok po ślubie staliśmy rodzicami gładkiej córy, tudzież po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Gajdziński2021-02-28

  Już niemal rok po ożenku pozostawili rodzicielami interesującej córy, a po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Radek2021-07-06

  Nałogowo na motywie czerwca męczyli do nas na lato

 • noavatar.png
  Deka2021-10-23

  Później zawołał Hanię o dłoń, pozostał obrany z uciechą dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie złapał austerię w Poprzeczce Transgranicznym Armia Własnego.

Copyright © 2019 E-zwiedzamy.pl